КАЛЕНДАР ХРИСТИЯН

ДО НАСТУПНОГО ТУРУ:


Пошук

Наше опитування

Чи потрібен цей сайт для Вас?

Нас підтримують на

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Вхід на сайт

П`ятниця, 22.09.2023, 23:40
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Із нами були разів

Хресна дорога, яку я дуже люблю…

 

Хресна дорога, яку я дуже люблю…

 

 На початку кожної стації:
 
 – Поклоняємося Тобі, Христе,і величаємо Тебе.
 – Бо ти через хрест Свій відкупив світ.
 
 В кінці кожної стації:
 
 ОТЧЕ НАШ…,РАДУЙСЯ, МАРІЯ.., СЛАВА ОТЦЮ….
 – Помилуй нас, Господи.
 – Помилуй нас.

 Перша стація
 ІСУСА ЗАСУДЖУЮТЬ НА СМЕРТЬ

 Твій перший хрест – прийняти вирок.

Слухай, що говорить тобі Ісус:
 – Мене судили й осудили. Світська влада і духовні вожді засудили Мене на смерть. Мої друзі і учні розбіглися. Люди, які слухали Мої проповіді, зараз свідчать проти Мене.
 Зовсім недавно всі хвалили Мене, дивувались Моїм чудам, прагнули доторкнутись до Мене і обіцяли Мені вірність. Зараз вони повернулися проти Мене і просять Пилата, щоб він засудив Мене на смерть. Пилат, чужак-іноземець в Моїй землі, хотів Мене відпустити. Мої співвітчизники змусили його засудити Мене.
 І тебе будуть судити люди і твої кращі друзі. Навіть тоді, коли ти не зробиш нічого поганого. Цього не уникнути. Єдиний суддя, що ніколи не помиляється – Бог.
 Це твій перший хрест, він звільняє тебе від людей, на яких ти розраховував. Він закликає тебе, щоб ти знайшов опору в Мені. Коли тебе судять люди, прийди до Мене, бо ж і Мене судили і засудили.
 Не захищайся, коли тебе судять люди! Їх суд не може тебе знищити. Я не залишу тебе самого.
 Осуд – Мій і твій перший хрест. Не бійся його! Він відкриває тобі двері до Мене. Завжди, коли тебе несправедливо судять, ти зустрічаєшся зі Мною. Поруч зі Мною, тебе вже ніхто не може судити і засудити.

 Друга стація
 ІСУС БЕРЕ ХРЕСТ НА СВОЇ ПЛЕЧІ

 Твій другий хрест – прийняти щоденний хрест.

Слухай, що говорить тобі Ісус:
 Я міг захищатися чи просити, щоб Мене захистили. Міг сказати: Я не винний. Чому Я повинен страждати? І все ж Я прийняв хрест  без нарікання.
 Твоїм хрестом може бути кожна хвилина життя. Ти можеш його прийняти чи відкинути. Можеш втікати від нього чи вийти йому назустріч. Я прийняв його. Тепер знаєш, де можеш Мене зустріти. Твоя сила не в тому, що ти втечеш від хреста. Кожна мить потребує від тебе рішення: залишити себе і йти за Мною.
  Це твій другий хрест. Щоденний. Люди його рідко приймають. Чекають особливих хрестів. Твій хрест тут. Коли приймаєш його, отримаєш більше ласки, і твоя віра виросте, наче джерело, що розливається в ріку.

 Третя стація
 ІСУС ПЕРШИЙ РАЗ ПАДАЄ ПІД ХРЕСТОМ

 Твій третій хрест – мати мужність страждати.

Слухай, що говорить тобі Ісус:
 Падати – це важко. Люди хочуть стояти і перемагати. Я – Бог, і все ж безпорадно падаю під хрестом. Всі бачили чуда, які Я творив і дивувались. Зараз вони бачать як Я впав, потерпів поразку.
 Май мужність страждати і не приховувати свого падіння. Визнай його! Тут, на землі, ти не можеш чинити по-іншому. Ти тут для того, щоб померти. Бо  "хто життя своє загубить, той його збереже".
 Чому ти боїшся своїх падінь? Чому боїшся подивитись людям в очі, коли ти потерпів поразку, коли інші розумніші за тебе? Чому боїшся, коли тонеш в гріхах?
 Ти борешся, щоб бути хорошим, але коли ти падаєш, прийди до Мене. Не бійся! Падіння – це не кінець. Чому так трагічно ти дивишся на падіння? Чого соромишся? Падіння існують для того, щоб ти зміг прийти до Мене. Я підніму тебе. Коли ти згадаєш, що і Я падав, ти будеш в своєму падінні шукати Моє обличчя. Ми разом переможемо падіння і гріхи. Важливо, щоб ти під час падіння не залишався один, щоб ти прийшов до Мене.

 

Четверта стація
ІСУС ЗУСТРІЧАЄ СВОЮ МАТІР

Твій четвертий хрест - засмутити того, кого любиш.

 Слухай, що говорить тобі Ісус:
 Я міг би уникнути зустрічі з Матір’ю. Можеш собі уявити, що означає зустріти людину, яку ти любиш і яку ти засмутив?
 Всі люди Мене зрадили і відкинули як богохульника і брехуна. Моя Матір знала про це. Вона бачила Мою фізичну і душевну біль. Заглянула мені в очі,коли всі Мене висміювали. То був Мій хрест – бачити горе в очах Матері, в очах найдорожчого Мені створіння.                        
 Чи засмучував ти когось, хто тебе любить? Хочеш вберегти його від болі, але не можеш. Це хрест, який ти не можеш відкинути.                                                 
 Коли бачиш, що засмутив друзів, які тебе люблять, коли бачиш який біль їм завдає твоє падіння, дивись на Мене і Мою Матір.

  Моя Мати знала, хто Я.Тому не вмерла в ній надія. Навпаки, тоді вповні розгорілась Її віра в Мене. Прийми такі зустрічі, коли не можеш їх уникнути. Прийми те, що і ти міг когось засмутити. Ти знайдеш в цьому Мене і Мою Матір.

 П’ята стація
 СИМОН КИРЕНЕЙСЬКИЙ ДОПОМАГАЄ ІСУСУНЕСТИ ХРЕСТ

 Твій п’ятий хрест– дозволити іншим допомогти тобі.

Слухай, що говорить тобі Ісус:
 Всі Мене відкинули. Залишили Мене ті, яких Я зцілив, і Мої близькі. Коли скривавлений, зранений, вражений зустріччю з Матір’ю, Я очікував любові, змусили одного чоловіка, щоб він допоміг Мені нести хрест.
 Я очікував помочі з співчуття і любові, а не з примусу. Ось, найважчий хрест, коли нема нікого, хто б тебе пожалів і полюбив. Коли приймаєш цей хрест, ти вже не один. Я з тобою І ще. Не будь гордим, і дозволь, щоб інші тобі допомогли. І Я це дозволив, хоч Я – Всемогутній. Допусти, що інші сильніші від тебе. Усвідом, що потребуєш допомоги і прийми її.
 Це хрест, від якого ти не можеш втекти. Зрозумій, що це двері до Мене. Не дивуйся, що цьому хресту суперечить все: „Дух проти тіла, а тіло проти Духа”. Ти не супереч. Візьми свій хрест і йди за Мною. Ми зустрінемося.

 Шоста стація
  ВЕРОНІКА ПОДАЄ ІСУСУ ХУСТКУ

Твій шостий хрест-вміти залишатися боржником.

 Слухай, що говорить тобі Ісус
 Всі від Мене відвернулись, всі Мене залишили. Залишився Я один, без допомоги, по дорозі до смерті.Тоді наблизилась Вероніка і подала Мені тканину. Можеш собі уявити, як Мені було. Я був розчулений, Я прийняв її вчинок любові, але не мав нічого, чим би міг відплатити. УМене були лише Моє страждання і біль. Я дав їй скривавлене лице, що відбилось на тканині.                                           
 І це хрест, коли немає чим віддячити, якщо тобі зробили добру справу. Будь мужнім і зроби те, що зробив Я. Прийми добрий вчинок і тоді, коли нічого не можеш дати навзаєм. Прийми стид, що залишаєшся боржником. Ти не повинен завжди платити грішми. Як плату, віддай себе.         
 Навчись приймати даром, не купляючи, як купують на базарі. Це двері до Мене. Прийми хресту стиду, що за дар не можеш відплатити. Тоді ти зустрінешся зі Мною. Мій Отець дає і не просить плати. Він – як колодязь, що дає чисту і свіжу воду безплатно і ніколи не вичерпується. Якщо і ти такий же, ти – дитина Мого Отця.                                    
 Це твій шостий хрест: ти не можеш вернути Богу всю Його любов. Ти схожий на дитину, яка користується батьківською добротою.

 

Сьома стація
 ІСУС ДРУГИЙ РАЗ ПАДАЄ ПІД ХРЕСТОМ

Твій сьомий хрест – прийняти наступне падіння.

Слухай, що говорить тобі Ісус:
 Я вже впав одного разу. Всі очікували, що Я буду сильним. Але Я знов впав. Я знав, що це зранить Мою Матір, викличе хвилю сміху у ворогів і доведе до відчаю моїх друзів. Моя слабкість дивувала всіх. Багато питалось:
 – Це дійсно Бог?
 Я прийняв цей хрест. Отець хотів показати, що Я сильніший всякої слабкості. Коли ти впадеш перший раз, в тебе ще є відмовка. Але коли впадеш знову, кожний може тобі сказати, що ти нічого не вартуєш. Ти противишся цьому хресту, але цим віддаляєшся від Мене. Цим ти свідчиш не про Мене, а про себе і про свою силу.
 Знай, що ти знову впадеш, але Я тебе підійму. Тоді скажуть:
 – Подивись, хтось підняв його.
 Твій сьомий хрест. Ти знову падаєш, і ти повинен це визнати. Не бійся падіння і звернися до Мене! Якщо приймеш цей хрест, знайдеш в ньому Мене. Це буде поразка тіла, але перемога душі.
 

Восьма стація
 ІСУС ВТІШАЄ ЖІНОК, ЩО ПЛАЧУТЬ

Твій восьмий хрест – втішати тих, хто втішає тебе.
 

Слухай, що говорить тобі Ісус:
 Жінки слухали Мене, любили і вірили Мені. Я благословляв їх дітей. Вони дивились на Мене і не могли змиритися з тим, що Мене засудили. Тому плакали. Вони відчували, що засуджене саме життя.Смуток затьмарив їх почуття, тому я їх втішав. Терпіти біль – це хрест. Піднятись над нею – це визволення. Жодна біль не може бути трагедією. Трагедією може бути сліпота і черствість серця. Трагедія – це не знати, що кожна смерть – це воскресіння, кожна хвороба – зцілення, кожне віддалення – повернення.
 Трагедія, коли ти впадаєш у відчай. Переможеш, коли втішиш інших, хоч і сам потребуєш втішання.  Твоє втішання прийде від Бога. Не надійся на людське втішання, але проси про Божу силу. Вона переможе світ. Це шлях життя. Не впадай у відчай. Коли ти страждаєш, втішай інших і тоді ти знайдеш Мене. Відкрий ці двері до Мене. За ними я чекаю на тебе, щоб ти знайшов опору в Мені.

 Дев’ята стація
 ІСУС ВТРЕТЄ ПАДАЄ ПІД ХРЕСТОМ

Твій дев’ятий хрест – прийняти повну поразку.

Слухай, що говорить тобі Ісус:
 Я впав втретє. Всі вірили, що це Моя поразка. Коли вони думали, що вже не зможу йти далі, Я встав, взяв свій хрест і виніс його на Голгофу. Можливо, це те, про що ви всі думали, що це не можливо.

 Прийде хвилина, коли тобі скажуть: – Це кінець. Вже нічого не доведеш. І ти сам подумаєш: – Більше не можу.
 Прийшов час твоєї безпорадності, хвилина твоєї повної поразки, коли ти будеш у відчаї. Не бійся. І це двері, за якими зустрінеш Мене. Коли не можеш розраховувати на самого себе, тоді знайдеш Мене. Клич Мене всім серцем, і Я відгукнусь. Це твій дев’ятий хрест: терпіти цілковиту поразку, бути залишеним всіма, мертвим. Вже ніхто з тобою не рахується, бо нема надії отримати від тебе щось. Цей хрест швидше за все приведе тебе до Мене і дозволить Мене знайти. Приймеш його? Не бійся, з тобою Я, який переміг світ.

 Десята стація
 З ІСУСА ЗДИРАЮТЬ ОДЯГ

 Твій десятий хрест – витримати, коли тебе роздягнули.

Слухай, що говорить тобі Ісус:
 Я допустив, щоб вони залишили Мене нагим, Я дозволив людям оголити все Моє тіло. Я дозволив пеклу виплеснути на Мене всю його злобу.
 І ти хочеш мати хоча б крихітний шматочок життя і світу, де б ти був один, де б люди не знайшли те, що є твоїм, за що тобі соромно. Не хочеш, щоб бачили твою наготу, твій гріх і твою біду, тому що тебе принизили. Чого б то не вартувало, бережеш свою добропорядність. Але прийде мить, коли не буде можливості її зберегти.
 І через цей хрест ти маєш пройти. Коли одного разу в тебе заберуть все, і в тому числі твою особистість, і в тебе вже нічого не залишиться, віддайся Богу. Єдиною інтимністю, яку не зачепили, для тебе буде Отець і Я.

 Хрест – це не лише оголення тіла. Ще більш боляче, коли тобі оголюють душу. Твої гріхи вже давно тебе оголили.Дозволь Отцеві, щоб дав тобі новий одяг. Віддай Йому свою сором’язливість. Дозволь, щоб Він одягнув тебе в досконалу чистоту. Даремно ти намагаєшся зберегти свою чистоту для себе. Визнай сьогодні, що ти в цьому слабкий. Це твій десятий хрест, хрест сорому, позору, хрест прагнення залишитись невинним, хрест страху, що тобі щось нагадає про твоє падіння.
 Візьми свій хрест і відразу знайдеш Мене. Я чекаю тебе тут. Тоді вже не будеш боятися. Визнай тільки те, що ти слабкий, що не інший, а тільки такий, який ти є: людина, яка не може сама себе захистити. Тут ми зустрінемось.
 Зі Мною тебе вже ніхто не зможе оголити.
 

 Одинадцята стація
 ІСУСА ПРИБИВАЮТЬ ДО ХРЕСТА

Твій одинадцятий хрест – Бути прибитим до хреста.

Слухай, що говорить тобі Ісус:
 Поки несеш хрест, ти ще можеш відкинути його. Але коли тебе вже приб’ють до нього, ти вже не зможеш позбутися його. Тепер ти знаєш – хрест буде з тобою до самої смерті. Це важко. Ти хотів би визволитись від нього, але прибитий до нього. Хрест – це місце, на якому вмирають. Люди будуть тебе прибивати до нього. Відкинеш його чи будеш сподіватися на Мене? Є хрести, які треба нести до кінця. Даремно ти намагаєшся позбутися їх. Це в твоїх руках – відмовитися від даремної боротьби і прийти до Мене. Тоді ти помреш і почнеш жити. Не бійся. Я не хочу, щоб ти розчарувався, що дочекаєшся чогось іншого.
 Хрести будуть до кінця,і чим швидше помреш, тим раніше воскреснеш з мертвих. Чим раніше перестанеш чинити їм опір, тим швидше зустрінеш Мене. Запам’ятай, це одинадцятий хрест. Це наша одинадцята зустріч. Я радію, очікуючи її.
 

Дванадцята стація
 ІСУС ВМИРАЄ НА ХРЕСТІ

Твій дванадцятий хрест – вмерти на хресті.

Слухай, що говорить тобі Ісус:
 Смерть – це відхід з землі. Не для того, щоб жити, а тому, щоб не встати. Моя смерть – сповнення волі.

  Тому Я сказав:
 – Отче, в Твої руки передаю дух свій!
 Я виконав план Отця.
 Ти думаєш, що смерть – це кінець. Тому боїшся. Противишся їй, не хочеш прийняти цей хрест, і тому страждаєш. Коли приймеш смерть, тоді переможеш її. Тоді знайдеш Мене.
 Я далеко, поки ти противишся смерті, поки просиш, щоб Я тебе від неї визволив. Зрозумій! В смерті знайдеш Мене. Тому що смерть знищить все, що в тобі було грішного і смертельного.
А Я знищу смерть. Смерть тебе визволить від хрестів і від смерті. Сьогодні подивись Мені в очі! Візьми цей хрест як дар Отця! Прийми те, що дає тобі Отець. Поки ти противишся смерті не знайдеш Мене. Дванадцятий хрест – це свято, вершина, завершення всього. Тому що смерть – це початок нового життя.

 Тринадцята стація
 ІСУСА ЗНІМАЮТЬ З ХРЕСТА

 Твій тринадцятий хрест – не користуватися плодами своєї праці.

Слухай, що говорить тобі Ісус:
 Тільки тоді, коли Я помер, в Мене стало більше друзів. І ти – насіння майбутнього часу, але ти хочеш відразу бачити плоди своєї праці. Мої учні часто помирають в безнадії і ганьбі, і інші збирають плоди над їхніми могилами. Інші пожинають радість і життя. І тебе Я послав, щоб ти сіяв зерна. Це твій хрест. Даю тобі віру. В кінці життя навряд чи ти побачиш успіх. Після смерті тебе будуть возвеличувати. Тільки потім тебе знімуть з хреста, тому що в тебе була мужність бути на ньому живим.
 Втратити останню надію, що будеш чогось вартувати на землі, – ось, твій тринадцятий хрест. Коли живеш і сієш, щоб другі жали, тоді я йду тобі назустріч це твоє воскресіння.

 Чотирнадцята стація
 ІСУСА ВКЛАДАЮТЬ ДО ГРОБУ.

 Твій чотирнадцятий хрест – залишитись без людської надії.

Слухай, що говорить тобі Ісус;
 Мої друзі думали, що виразили мені пошану, коли Моє тіло положили до гробу. Турбувалися про тіло. Це все, що вони могли зробити. Забули, що Я сказав: "Воскресну на третій день". Смерть не має влади наді Мною.
 Признайся, що ти боїшся гробу. Коли на твою могилу покладуть надгробну плиту, тебе вже не буде.Після тебе не залишиться і найменшого сліду. Коли ти подумаєш, що жодного разу ніхто не прийде на твою могилу, що про тебе забудуть і не залишиться від тебе нічого, тоді зустрінеш Мене. Працювати, і не бачити плодів своїх зусиль – це твій хрест. Гріб – це спрага, намагання твоєї гордості, щось залишити після себе.
 Але це якраз те, що заважає тобі бачити світло.                  
 Ти знайдеш Мене у вічності. Але ти боїшся гробу,боїшся бути ув’язненим. Якщо хочеш прийти до Мене і спалиш за собою мости, тоді ми знайдемо один одного. Дійсно, це буде хвилина, коли Я зможу змінити твоє життя.
 Це чотирнадцятий хрест, і над ним підноситься воскресіння. Як я радію гробу твоєї гордості! Ти ще не в гробі, ще не лягаєш в нього, але вже опираєшся вмиранню. Тому ти мертвий. Якщо б ти положив до гробу свою гордість і вмер би для себе, тоді б ти воскрес для нового життя.
 Тільки мертва людина може воскреснути. Тому що лише смерть забирає в тебе останній протест. Не бійся! Це міст між Мною і тобою. Смерть гріха це радість для Мене і для тебе. Радість і наші обійми. Найбільший вибух любові!Я вже пройшов цією дорогою і зараз чекаю на тебе.

Невже ти не розумієш, що і Я пішов з землі? Я був лише гостем на землі. Зараз Я – Господар землі, і ти будеш таким. Дай смерті те, що їй належить Вже не дивись на гріб, як на безнадійний кінець, але як на радість і початок. Нехай помре твоя гордість! Зірку воскресіння вже видно.