КАЛЕНДАР ХРИСТИЯН

ДО НАСТУПНОГО ТУРУ:


Пошук

Наше опитування

Чи вартує цей сайт Вашої допомоги

Нас підтримують на

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Вхід на сайт

Субота, 25.05.2024, 06:31
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Із нами були разів

Великий Піст - це дивовижне таїнство

Великий Піст - це дивовижне таїнство, що дозволяє людині наблизити свою душу до Бога. Тим не менше, більшість сучасних людей сприймають Піст як дуже строгу дієту, яка йде до нас з найдавніших часів і допомагає поліпшити самопочуття людини.

В сучасному світі прийнято вважати, що під час Великого Посту люди осмислено очищають свій організм, обмежуючи себе в більшості звичних продуктів. Але це не зовсім так.

Великий Піст - це Піст з Великої букви, це свого роду подвиг, завдяки якому людина рухається своєю душею до Бога. Це його найважливіше призначення.

За метушнею сучасного світу людина стала рідше думати про свою душу, перестав її відчувати. Всі ми прагнемо до комфортної і ситого життя, забезпечуємо себе матеріальними цінностями, все більше прагнемо володіти красивими речами, нерухомістю, машинами. Кожна людина любить смачно і рясно поїсти, спробувати вишукані і дорогі страви, оточити себе всіма доступними благами нинішньої цивілізації. Ми надто зайняті для роздумів над власними вчинками і діяннями, робимо все на автоматі: на будні поглинені роботою, на вихідних відпочинком. Ми перестали думати про свою душу, але ж це робить людину черствим, аморальним і далеким від Бога. Коли людина прагне зробити своє життя комфортним, в цьому немає нічого забороненого, але якщо це стає метою життя, людина може втратити свій людський вигляд.

Тому Великий Піст - це час, коли людина може задуматися про сенс свого життя, очистити не тільки своє тіло, фізичну оболонку, а й допомогти своєму духовному світу. Таким чином, Піст поєднує фізичне очищення з духовним, вони йдуть в руку один з одним.

Обмежуючи себе у їжі під час Посту, людина починає замислюватися про речі, які в повсякденному «ситому» житті здавалися йому чужими і незначними. Він починає відчувати свою причетність до Великої Божественної сили, відчувати себе невід'ємною частиною вселенної. Піст допомагає людині усвідомити себе, виділити головні пріоритети в житті, задуматися над тим, до чого він прагне і що хоче досягти в цьому житті. В цьому  людині, яка постить допомагають церковні служби, які регулярно проходять у всіх храмах протягом усього Великого Посту.

Піст вчить людину терпимості, жертовності, любові, смирення і турботі про інших людей. Це дуже важливі якості, які в нашу епоху стали цінуватися все менше і менше. Все частіше люди готові йти «по головах» в прагненні досягти власної мети, забуваючи при цьому про потреби інших людей.

При цьому важливо не тільки дотримуватися Посту, тобто відмовитися від більшості звичних продуктів (молочних, м'ясних, солодких), але й перейнятися самою ідеєю очищення душі прагненням до Бога. Цей час рекомендується присвятити молитвам, участь у Службах Божих, зреченню від аморального життя. Не дотримуватися приписів Посту дозволяється вагітним і жінкам, які годують а також літнім або тяжкохворим людям, маленьким дітям.

Багато людей вважають Великий Піст важким випробуванням, обов'язком, тим не менш, це не так. Піст - це час щось поміняти в собі в кращу сторону, це шанс вилікувати свою душу. Для церковних людей це час радості відсторонення від мирської суєти, потреба у духовній їжі і час поміркувати над сенсом власного життя.
Великий піст має місіонерське походження. Його історія йде з язичницьких часів, коли людина тільки приймала віру в Христа і готувалася до хрещення. У ті далекі часи хрестили не кожен день, а всього кілька разів на рік: хрестили на Великдень, у Велику Суботу перед Великоднем, на Різдво. Хрестили в основному дорослих людей, які усвідомлювали свій крок і навмисно приймали християнство. Тому перед хрещенням вони повинні були підготуватися і очистити не тільки своє тіло строгим Постом, а й свою душу Постійними молитвами і добрими справами. Всі 40 днів людина причащалася, в буквальному сенсі перетрушувала свою душу, щоб, нарешті, зробити велике таїнство хрещення.

Велике значення під час Посту має внутрішній настрій, ті почуття, з якими людина постить. Важливо, щоб це були світлі і радісні почуття, так як Піст з роздратуванням і гнівом буде марний. Тому людина повинна розуміти, що піст - це не тільки просте обмеження в їжі, це ще й обмеження себе в негативних почуттях і емоціях. Піст допомагає людині розкрити в собі позитивні якості, які до цього часу, можливо, були заховані глибоко в душі.

Як зрозуміти, що Піст йде правильно, і що Ви на вірному шляху? Якщо за цей час Ви змогли переоцінити деякі свої переконання і принципи, змогли викорінити в собі негативні звички і поповнити свій внутрішній світ любов'ю до людей, які Вас оточують співчуттям, терпінням, змогли вгамувати свою гординю і зарозумілість, то Великий Піст допоміг очистити не тільки Ваше тіло , а й душу. А це означає, що Ви не втратили свою людяність, а навпаки, посіяли насіння добра, любові і надії, що обов'язково принесе Вам щастя і умиротворення.

Автор: Любов Луньова

переклад:  Степан Жук