КАЛЕНДАР ХРИСТИЯН

ДО НАСТУПНОГО ТУРУ:


Пошук

Наше опитування

Чи потрібен цей сайт для Вас?

Нас підтримують на

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Вхід на сайт

Вівторок, 21.05.2024, 14:36
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Із нами були разів

Історія Хресної Дороги Джублика (коротко)

 


   Запрошуємо  всіх на невеличкий історичний екскурс "Джублицької"  місійної найдовшої у світі Останньої Хресної дороги Ісуса Христа:

квітень 2002 р.

У квітні 2002 р. лісоруби Мукачівського лісгоспу проводили планову рубку лісу в районі с. Брестово (7 км від Чинадієво, Закарпаття). Коли вони почали зрізати бук, якому приблизно 100 років, діаметр якого - 100 – 110 см, раптом зупинилась бензопила, заклинила. На другий день лісоруби принесли іншу бензопилу і почали зрізати бук, бензопила знову заклинила. Тоді лісоруби взяли третю і за допомогою різних лісорубних пристроїв зрізали дерево. Але погана погада і сніг, який випав на рано примусив залишити зрізане дерево до наступної весни.
Весною їм все ж вдалося розпилити бук на дві частини, по одному метру кожна. Розкололи одну частину на дрова і почали розпилювати другу, та бук ніяк не піддавався. Деревину поставили вертикально, декілька разів забивали в неї клин, який кожен раз не могли витягнути. Після тривалих мук лісоруби кинули дерево з клином на землю, і воно розкололось на дві частини. Побачивши в кожній частині зображення Хреста розміром 50х15 см, вони злякались і покликали лісника Решетаря Андрія, який розвів руками: "Я ще такого ніколи не бачив!” Лісоруби порадились між собою і відвезли одну частину бука з Хрестом в Православну церкву в Брестово, а другу частину передали в Греко–Католицьку церкву в Чинадієво. Там вони знаходяться і сьогодні.


27 серпня 2002 р.

В Україні біля джерела під Джубликом об’явилась Матінка Божа двом дівчаткам Оленці та Мар’янці, які бачать Її щодня і спілкуються з Нею. Дівчатка стверджують, що на Богослужіння часто приходить вся Пресвята Родина – Ісус, Марія, Йосиф.хрест на Високому замку, м. ЛьвівВ серпні 2003 р. від джерела під Високим Замком у Львові до джерела під Джубликом у Вільхівці, на трасі "Львів – Мукачево – Хуст”, члени паломницького товариства св. Христофора встановили 15 дубових хрестів із розп’яттям, котрі символізують Хресну Дорогу, якою пройшов сам Ісус Христос.

Основна мета Хресної Дороги – це молитовне єднання українців Львівщини та Закарпаття, єднання церков, єднання людей з Богом.
"За інформацією, отриманою у Виноградівській райадміністрації, розмістивши на відстані майже 300кілометрів вздовж дороги на підвищеннях хрести, вірні греко-католицького обряду таким чином відзначили з'яву Діви Марії двом закарпатським дівчаткам. Два роки тому 27 серпня 10-річна Оленка Куруц і 9-річна Мар'янка Кобаль, набираючи воду в джерелі біля урочища, побачили зображення Діви Марії,” – повідомляє коресподент "Обозревателя” 11.01.2004 р.
"Львівська і Закарпатська області з'єднались Хресною Дорогою".жовтень 2003 р.
В жовтні 2003 р. були освячені хрести з розп’яттям на Львівщині: у Львові, Пустомитівському, Миколаївському, Стрийському і Сколівському районах.
25 грудня 2003 року, коли більшість християн світу святкували Різдво Христове, були освячені хрести з розп’яттям на Закарпатті: у Воловецькому, Мукачівському й Іршавському районах.
Богослужіння відправили о. Василь Вороновський (Студитського Уставу), о. Йосафат Воротняк (ЧСВВ), о. Михайло Коваль (ЧНІ) та о. Атанасій
Чийпеш.
Всі освячення відбувались у супроводі і під покровом Богородиці, зображеної на копії ікони "Престіл Премудрості”, яку благословив Папа Іван Павло ІІ для місійної діяльності.січень 2004 р.
Згодом, на Різдво Христове і Святе Богоявлення, розп'яття на першому хресті у Львові і на п'ятнадцятому в Джублику почали кровоточити.
"Перший хрест у Львові і п'ятнадцятий у Джублику мали би свідчити, що Христос є сьогодні живий. Бо як в нас в Джублику, так і у Львові на горі Замковій, розп'яття почало кровоточити. Божа кров тече на нашу грішну землю і хоче її обмити, очистити. І дай Бог, щоби знамення цієї Хресної дороги були для нас знаком очищення,” – сказав о. Атанасій.

Кров, що з'явилася на розп’яттях, взяли на експертизу. Своє вагоме слово щодо цього ще скажуть експертисічень 2004 р.
На свято архидиякона Степана Пресвященномученика у Зарваниці диякон зарваницький Дмитро Квич та отці зі Львова: Василь Вороновський (Студитського Уставу), Йосафат Воротняк (ЧСВВ), Михайло Коваль (ЧНІ), здійснили обряд освячення води і освятили місійний хрест. Великий дубовий хрест, завдовжки шість метрів, вагою близько 300 кг, незабаром понесуть паломники всіма країнами світу, від столиці до столиці, незалежно від їх віросповідань.

Під час «Помаранчевої революції» листопад-грудень 2004 р. встановлення і освячення хрестів в центрі Львова, Києва, Донецька, та найдовшої в світі (300 км) Хресної дороги с. Джублик Закарпатська обл. — Львів. Квітень 2006 р. спільно з ГО «Комітет Подячного Хреста Господнього» співорганізатори першого етапу проекту «Всесвітній хід Подячного Хреста Господнього», а саме — Подячного хресного ходу по обласних центрах України.  детальніше на сайті "Християнська Україна""У 2033 році людство відзначатиме дату смерті і воскресіння Христового. Тож, насамперед, це буде хід подяки, присвячений цій знаменній даті”, - каже отець Михайло Коваль, духовний провідник майбутньої місійної акції.Зарваниця - столиця християнської духовності
в Україні, де одному монахові-мандрівнику уві сні з’явилась Богородиця, куди люди приходять на прощу до чудотворної ікони Зарваницької Пресвятої Богородиці).(Мирон Маслюк,"Хрест, освячений у Зарваниці, пронесуть через усі столиці”// газета "Високий Замок” від 19 січня 2004 р.)
Нехай усе буде на Славу Богові, а нам - на спасіння! Амінь!

 
Далі буде...